Teslimat ve Ödeme


Ödeme Seçenekleri :
   

Dogadayim.com da siparişlerinize ait ödemelerinizi 4 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödeme seçeneklerinde internet sitesi, üzerinden siparişiniz tarafımıza iletilmiş olmalıdır. 

 

Siparişinizi oluşturacak ürünleri kategori alt sayfalarında dolaşarak ya da arama fonksiyonu ile bulup belirledikten sonra  sepetinize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için ürün sayfasında yer alan " Sepete Ekle" butonunu kullanabilirsiniz. 

dogadayim.com  üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri  sepetinize  attıktan ve  Siparişi tamamla butonuna bastıktan sonra ödeme işlemlerinize başlayabilirsiniz. Size  ödemenizi hangi yöntemle gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır. Bu aşamada belirttiğimiz gibi 4 farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.

1. ONLİNE Kredi Kartıyla Ve Kredi Kartı Taksitli  Ödeme  

 

Bu aşamadan sonra eğer  dogadayim.com  üzerinde kayıtlı bir kullanıcı hesabınız bulunmuyorsa bilgilerinizi girerek üyelik kaydınızı yaptıracaksınız. Üyelik kaydı için mail adresi ve şifre yeterli iken siparişinizi size iletebilmemiz için iletişim bilgileriniz eksiksiz olarak sisteme tanıtılmalıdır.  Dogadayim.com a üye olmak herhangi bir ödeme gerektirmemektedir. 

Kullanıcı kaydı aşamasından sonra karşınıza gelen sayfada teslimat ve fatura bilgilerinizi eksiksiz olarak girin ve bir sonraki sayfaya devam edin.

Ödeme sayfasında kredi kartı bilgileriniz istenecektir, bu bilgileri yine eksiksiz doldurun. Siparişinize ait tüm detayların listelendiği bu sayfada kontrolünüzü yaptıktan sonra son olarak "  Siparişi Tamamla" tuşuna basın. Bilgileriniz bu aşamada doğrudan ilgili bankanın Sanal POS sistemi tarafından sorgulanarak ödeme işlemi gerçekleştirilecektir. Kredi kartınız üzerinde gerekli ödeme onaylandığında karşınıza sipariş onayı sayfası gelecek, sistem size bir sipariş takip numarası tanımlayacak ve size siparişinizi özetleyen bir elektronik posta yine sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.

  

Sipariş ekranında taksit  imkanı bulunan banka kartınızı ve taksit adetini seçerek ödemenizi kredi kartı ile taksitli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

3. HAVALE / EFT ile Ödeme  

Bu yöntem ile yapacağınız ödemelerinizde siparişinin hazırlanması için başlangıç süresi ödemenin ilgili hesaba geçtiği andır. Bu sebeple EFT talimatlarınızda ödemenin hesabımıza işlem yapıldığı anda geçmediğini göz önünde bulundurmalısınız. Havale ödemelerinde ise bu işlem genellikle eş zamanlı olmaktadır. İşleminizi hızlandırmak için ödeme  dekont bilgisini  mail olarak iletebilirsiniz. Havale/EFT ile yapacağınız ödemelerinizde ürün detay sayfalarında belirtildiği takdirde özel indirimler uygulanmaktadır. 

Banka transferi yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirmek için  dogadayim.com  üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri  Alışveriş Sepetinize attıktan sonra ? Banka Havalesi ile ödeme ile ödeme seçeneğini seçmelisiniz. Siparişinizin kaydı böylelikle tarafımıza eksiksiz olarak ulaşmış olacaktır. 
Ödeme sayfasında havale yapacağınız bankayı seçip "  Siparişi Tamamla " butonuna tıklayınız.

Banka havalesini gerçekleştiriniz.

Havalenizi gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. 

Yapmış olduğunuz havaleler sistem tarafından en geç 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. 

Havaleniz hesabımıza geçtiğinde size onay maili gönderilecektir, siparişiniz işleme konulacaktır. 

48 saat içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve varsa ilgili siparişe dair ödeme tutarı değişikliği tarafınıza iletilecektir. Havale talimatını konu alan siparişinizi sisteme belirtmeniz ve işlemi gerçekleştireceğiniz süre içerisinde siparişinizde oluşacak fiyat değişikliklerinden  dogadayim.com  sorumlu olmayacak, gerektiği durumlarda sizi güncellemelerden haberdar edecektir. 

 

3.KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ

 

Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden olan Sürat Kargo  ve Yurtiçi Kargo ile  ödemelerinizi kapıda ürününüzü teslim aldıktan sonra da yapabileceksiniz.İlgili Kargonun yetkili memurları kargonuzu size sunduktan sonra ister nakit ister kredi kartı ile ödemenizi yapabileceksiniz. Böylece sıfır risk ile alışverişlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sipariş tamamlama ekranında kapıda ödemeyi seçmeniz durumunda ödemenizi nakit yada kredi kartıyla yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

         Kapıda ödeme seçeneği ile verilmiş olan siparişlerde gönderi öncesi müşterilerimizden telefon ile teyid alınacaktır.Teyid alınamaması halinde siparişiniz işleme alınmayacaktır. Dolayısı ile kapıda ödeme seçeneğini işaretlediğinizde telefon bilgilerinizin mutlak surette doğru olarak girilmesi gerekmektedir.Güvenlik nedeni ile yapılacak görüşme kayıt altına alınmaktadır. www.dogadayim.com her kapıda ödeme seçenekli siparişi dikkate almakla yükümlü değildir.Sitemizden daha önce alışveriş yapmış müşterilerine öncelik tanıyabilmektedir. Mesleki açıdan uyulması gereken hususlarda www.dogadayim.com menfaati önceliklidir. Zira teslim alınmayan ürünleri kargo bedeli gidiş – dönüş bedelini dogadayim.com ödeyeceğinden kötü ve yanıltıcı maksatlı siparişler işleme alınmayacaktır. 

       Bu hizmeti seçen değerli müşterilerimizin sipariş bedeline “5,00 TL” “kapıda ödeme” hizmet bedeli ve sipariş tutarı 100 tl nin altında olması halinde kargo bedeli eklenmektedir.Bunun haricinde ilave komisyon veya buna benzer bir ücret talep edilmemektedir.

       Bu hususları göze alarak sipariş vermenizi tavsiye ederiz.

 

4.PAYPAL ÖDEME SİSTEMİ

PayPal Nedir?

 

PayPal, birey ve ticari kuruluşların e-ticaret ortamında güvenli, kolay ve çabuk ödeme yapmalarını ve almalarını sağlayan bir ödeme yöntemidir.

 

PayPal ile bir kaç tık ile satın alım işlemlerinizi tamamlar ve tek tek finansal bilgi ve adres detaylarını her defasından girmek zorunda kalmazsınız. PayPal satıcılarla finansal bilgilerinizi paylaşmadan ödemeleri alırken, adres ve alıcı bilgilerini paylaşarak satın alma işleminizin hızla gerçekleştirilmesini sağlar. PayPal ile hızlı ve güvenli satın alma deneyimi yaşarsınız.

PayPal Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 

PayPal Güvenlidir.
PayPal'a finansal bilgilerinizi bir kez girerek satıcıyla paylaşmadan ödeme yapabilirsiniz. PayPal alıcının finansal ayrıntılarını hatırlar, korur ve hiçbir partiyle paylaşmaz, bilgiler koruma altındadır.

 

PayPal’ın kullanımı kolay ve hızlıdır.

Finansal ve teslimat gibi bilgilerinizi PayPal’e üye olurken bir defaya mahsus girersiniz. Satın alım işlemlerinizi PayPal’e kayıtlı e-mail adresiniz ve şifrenizle tamamlar ve tek tek her defasında aynı bilgileri girmek zorunda kalmazsınız. 
 

Dünya çapında yaygındır ve Türk Lirası işlem imkanı bulunmaktadır.

PayPal ile 190 ülkede ve Türk Lirası dahil 25 para biriminde işlem imkanınız bulunmaktadır.


PayPal’ın Alıcı Koruması bulunmaktadır.

Satın aldığınız ürün size ulaşmazsa veya aldığınız ürün tanıtımından oldukça farklıysa tam para iadesi alabilirsiniz. Bununla birlikte hesabınızda talimat vermediğiniz bir işlem görürseniz, hemen bildirin. PayPal bir soruşturma başlatır ve paranızı geri almanız için yardımcı olur.

 

 

 

TESLİMAT

 

Dogadayim.com   sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edilmekte ir.

 

Stok Sorunları :

Verdiğiniz siparişlerde firmamızın veya ithalatçi firmaların  stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

Adres Bilgileri :

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.
( örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs. )

 
Hatalı / Eksik Siparişler :

Kargo firmasından teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

 
Kargo Ücretleri :

Yurtiçi Teslim Edilecek Siparişler için ;

Anlaşmalı olarak çalıştığımız kargo firmaları ile 5 dsye kadar olan kargoların ücreti mobil alan şubeler hariç Türkiyenin her yerine 5,50 TL dir.Bunun yanı sıra dogadayim.com da 99 tl ve üstü siparişlerin kargo ücreti tarafımıza aittir.

 
Teslimat Koşulları :

1.  Dogadayim .com    sitesindeki sipariş değerlendirmeleri, faturalama, sevkiyat, arıza takibi ve teknik destek, ilgili personelimizce gerçekleştirilmektedir.

2. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından ulaştırılacaktır.  
 


Siparişinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar ... !

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslim edilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

a. Ürün teslimatında size ulaşan koli adedi ile lojistik firması nakliye faturasında belirtilen koli adetinin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer koli sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve  mail adresimize  konu ile bilgi maili atınız.

b. Ürünlerin size ulaştığı esnada teslim alacağınız koliler üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü lojistik görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve  mail  adresine konu ile bilgi maili atınız.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz. Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır. 

 

Bizi Takip Edin
Doğadayım ailesine katılın
Doğadayım E-Posta
İndirim, Kampanya ve Yenilikler içinGüvenli E-Ticaret
Kapıda Ödeme
Kargo Bedava
Fiyat Farkı Ödemesi
9 Aya Kadar Vade İmkanı